Felietony

Odwracanie głowy nie sprawi, że zło zniknie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Łukasz Adamski postanowił skreślić dziś na łamach portalu wpolityce.pl felieton, w którym odniósł się do „sztuki”, która – jak sam napisał – „rozpala emocje całej Polski od dwóch dni, dając tym samym darmową reklamę jej autorowi”. Określając „twórców” tego badziewia mianem prowokatorów, Łukasz Adamski stwierdza:

Dodajmy, że prowokatorów wyjątkowo tchórzliwych. Dziś pluć na Kościół katolicki, papieża i krzyż jest tak bardzo banalne i wyświechtane, że zabiera jakąkolwiek chęć wchodzenia w dialog z prowokatorami. No, ale prowokatorzy uderzają tych, którzy są słabi. Pokazując seks oralny z Mahometem stracą tępe łby, zaś kpiąc z judaizmu przylepią sobie do gęby łatkę antysemity. No więc będą uderzać w tych, którzy i tak są przedstawicielami najmocniej prześladowanej dziś religii.

Trudno się z tym nie zgodzić – mamy tu bowiem do czynienia z „odwagą” osiedlowego osiłka, co to raz pobije małą dziewczynkę, zabierając jej cukierki, innym zaś razem wyrwie torebkę staruszce w parku, ale nigdy nie odważy się zadrzeć z kimś, kto mógłby mu się skutecznie odwinąć.

Tchórzliwy osiedlowy osiłek z pewnością nie zaczepiłby owej małej dziewczynki, gdyby towarzyszył jej ojciec bądź starszy brat, nie wyrwałby staruszce torebki, gdyby obok niej stał dorosły mężczyzna. Nie zrobiłby tego, gdyby wiedział, że może ponieść z tego tytułu przykre dla siebie konsekwencje.

Tym bardziej więc trudno zrozumieć, czemu Łukasz Adamski uparcie dochodzi do tych samych wniosków, które stoją wszak w jaskrawej sprzeczności z logiką i zdrowym rozsądkiem:

W tym wypadku pozwólmy, by tani i tchórzliwi prowokatorzy sami się, mówiąc kolokwialnie, zaorali swoimi błazeństwami. Naprawdę przeciętny Kowalski oglądający nawoływanie do zamachu na ważnego polityka partii rządzącej i figury papieża uprawiającej seks oralny ukarze każdego, kto broni takich idiotyzmów na scenie. Nie ma co robić z nich męczenników. Sami się zniszczą nienawiścią.

Tymczasem to właśnie taka postawa sprawiła, że na Zachodzie lewactwo zdołało narzucić całym społeczeństwom swoje absurdalne normy zachowań. Zresztą – co tu będziemy patrzeć na Zachód? Pamiętam wszak dobrze, jak przy okazji pierwszych „parad równości” też słyszałem, że „nie ma co robić z nich męczenników, bo im tylko o to chodzi”.

Do czego nas ta „taktyka” zaprowadziła? Odwracanie głowy od problemu nie sprawi, że problem zniknie. Wręcz przeciwnie – ani się obejrzymy, a wejdą nam z nim na głowy. A właściwie to już wchodzą…

Wojciech Kempa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!