Europa Wiadomości

Dania finansuje ISIS! Jak to możliwe?!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dania finansuje Państwo Islamskie! Państwo wciąż wypłaca zasiłki bojownikom ISIS, którzy mają duńskie obywatelstwo. Świadczenia wypłacane są za niezdolność do pracy, czy niepełnosprawność. Część z tego powodu otrzymuje już wcześniejsze emerytury. Jak widać Duńczycy walczący w szeregach Państwa Islamskiego chociaż nie są zdolni do pracy, mają wystarczająco dużo siły, by zabijać niewiernych w Syrii.

Duński dziennik “Berlingske” dotarł do informacji, jakoby duńskim służbom udało się nawet zidentyfikować kilka bojowników Państwa Islamskiego otrzymujących świadczenia. Mimo że wiadomo kim oni są, Dania nie przestaje wypłacać im należnych środków, bo… takie są przepisy.

Minister pracy Troels Lund Poulsen wyraził oburzenie faktem, że państwo w ten sposób finansuje ISIS. I na oburzeniu, jak to często bywa, się skończyło. Duński ZUS nie może przestać wypłacać zasiłków, gdyż nie ma przepisów, które by umożliwiały wstrzymanie wypłacania świadczeń osobom podejrzanym o działalność terrorystyczną. Rząd pracuje nad zmianą prawa, tak aby państwo nie było “zmuszone” rozdawać pieniędze bojownikom Państwa Islamskiego.

O tym, że Dania wypłaca zasiłki członkom ISIS było głośno pod koniec roku 2016, kiedy “Ekstra Bladet” poinformował o tym, że 36 osób walczących w szeregach Państwa Islamskiego pobiera zasiłki. Gazeta zaznaczała, że Dania stara się odzyskać wypłacone świadczenia od 29 osób. Mają z tym jednak niemały problem i póki co nie odzyskali ani grosza.

/dzienniknarodowy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!