Wiadomości

Odmówiły noszenia fartuchów z logo LGBT, zostały zwolnione z pracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańska Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) złożyła pozew przeciwko The Kroger Co., twierdząc, że firma naruszyła prawo federalne, zwalniając dwie pracownice w Arkansas, które odmówiły noszenia emblematu w tęczowym sercu na wydanych przez firmę fartuchach. powołując się na swoje przekonania religijne.

Pracownice sklepu Kroger’s Conway, Ark. Zinterpretowały ten symbol jako znak poparcia dla ruchu LGBTQ, co ich zdaniem naruszyło ich przekonania religijne i zostały zwolnione w zeszłym roku pod zarzutem powtarzającego się naruszenia zasad ubioru obowiązujących w firmie. Według ECCO, stanowiło to niezgodne z prawem naruszenie VII ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r. W związku z tym EEOC złożyło pozew, przy czym stało się to dopiero po niepowodzeniu zawarcia ugody w postępowaniu pojednawczym.

Zaznaczono, że 57-letnia Trudy Rickert i 72-letnia Brenda Lawson wierzą „w dosłowną interpretację Biblii” i wyznają „szczere przekonanie religijne, że homoseksualizm jest grzechem”. Podkreślono zarazem, że „EEOC chroni prawa społeczności LGBTQ, ale chroni również prawa osób wierzących”.

Lawson zaproponowała, że założy fartuch z zakrytym emblematem, a Rickert zaproponowała założenie innego fartucha bez emblematu, „ale firma nie podjęła próby spełnienia ich żądań”. Kiedy kobiety nadal odmawiały noszenia fartucha z widocznym emblematem, jak dowiadujemy się z pisma EEOC, Kroger najpierw udzielił im nagany, a w końcu je zwolnił.

/winsightgrocerybusiness.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!