Wiadomości

Fogiel: Zapadła decyzja ws. ministra Ardanowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zarówno od pana ministra Ziobro, jak i całej Solidarnej Polski oczekiwalibyśmy (…) koalicyjnej lojalności, ważenia realiów politycznych, niezaskakiwania nas, nieforowania własnych, nieustalonych rozwiązań programowych” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak podkreślił:

– Kwestia dot. ustawy o ochronie zwierząt to kwestia wtórna, jeśli nie trzeciego rzędu, tak naprawdę – była okazją, przy której ujawniły się pewne sprawy (…). Nie ukrywamy, że problemy były już wcześniej – i to miesiące temu. Jeśli pan premier jedzie do Brukseli na szczyt unijny, a współpracownicy ministra Ziobro łajają go na Twitterze w sposób dość obcesowy albo formułują swoje żądania wobec niego. (…) Ten problem koalicyjny narastał – mówi Radosław Fogiel, który dodał, że “ma nadzieję, że do końca tygodnia będzie już wiadomo”, jakie efekty przyniosły “kryzysowe” rozmowy w obozie Zjednoczonej Prawicy.

W dalszej części rozmowy wicerzecznik PiS przyznał, że choć posłowie Porozumienia również nie poparli ustawy o ochronie zwierząt, to jednak to nie partia Jarosława Gowina “jest głównym winnym”.

– Rozmawiamy w różnych konfiguracjach, o panu premierze Gowinie nikt nie zapomina. Ale fakty są takie, że dzisiaj to nie Porozumienie Jarosława Gowina jest głównym winnym, głównym sprawcą zamieszania. Oczywiście były lepsze i gorsze momenty. (…) Ale dzisiaj to Solidarna Polska jest tutaj problemem – stwierdził Fogiel.

– Nic nie jest oczywiste, aczkolwiek rzeczywiście w dużo jaśniejszych barwach rysuje się współpraca z Porozumieniem – jeśli chodzi o Solidarną Polskę, to droga jest wyboista – dodał.

– Jeśli chodzi o ministra (rolnictwa Jana Krzysztofa) Ardanowskiego, to decyzje również zostały podjęte wczoraj – pozwoli pan, że nadal, podobnie jak te pozostałe, jeszcze przez chwilę będą decyzjami o charakterze wewnętrznym. Ale myślę, że w ciągu kilku dni pan premier będzie (je) komunikował – poinformował wicerzecznik PiS w dalszej części rozmowy.

Dopytywany natomiast przez Roberta Mazurka, czy oznacza to, że minister Ardanowski straci stanowisko, kiedy tylko prezydent Andrzej Duda wróci z podróży do Włoch i Watykanu, Fogiel odparł: “Niczego takiego nie powiedziałem”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!