Wiadomości

Oddziały Państwa Islamskiego odbiły część Rakki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

2 października Kurdowie przeprowadzili od północy skuteczny atak, zdobywając między innymi dworzec kolejowy. Jednakże jeszcze tego samego dnia bojownicy ISIS przystąpili do kontrataku i odzyskali nie tylko dworzec, ale i szereg sąsiadujących z nim kwartałów. W ciągu kolejnych dwóch dni zdołali oni odbić wiele pozycji zdobytych uprzednio przez Kurdów.

W szczególności ciężkie walki trwają w centrum miasta, gdzie bojownicy ISIS zdołali odeprzeć osiem ataków Kurdów na szpital, przy czym ich kontrataki doprowadziły do znacznego poszerzenia ich stanu posiadania w kierunku północno – wschodnim. Między innymi odzyskali oni kontrolę nad częścią dzielnicy Raudan w okolicach starego cmentarza. Z kolei na północnym – zachodzie utrzymują oni większą część dzielnic Nahda, Wahda i Hurrija.

Przypomnijmy, że już 21 września szereg kurdyjskich portali podało informację o całkowitym oczyszczeniu Rakki, jednakże informacja ta nie tylko okazała się przedwczesna, ale od tamtej pory to w rękach ISIS znajduje się inicjatywa. Kurdowie utracili szereg zdobytych uprzednio pozycji, a ich straty są ponoć ogromne. Według agencji AMAK tylko w walkach toczonych w dniach 3 – 4 października Kurdowie mieli stracić 27 zabitych.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!