Wiadomości

ISIS skutecznie atakuje także w prowincjach Homs i Dajr az-Zaur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie udaje się syryjskim siłom rządowym zatrzymać kontrofensywy, którą kilka dni temu podjęły oddziały ISIS w kierunku szosy Palmyra – Dajr az-Zaur.

Bojownicy Państwa Islamskiego w ciągu wczorajszego dnia zdołali rozszerzyć strefę kontroli na wschodzie prowincji Homs i na zachodzie prowincji Dajr az-Zaur.

Rankiem tego dnia kilka grup bojowników przy wsparciu karabinów maszynowych, artylerii i moździerzy zaatakowało pozycje syryjskich sił rządowych w rejonie złoża Arak i koło miasta As-Suhna. Zdołali oni zdobyć do trzech blok-postów na trasie Arak – As-Suhna i zająć większą jej część. Wieczorem potwierdzono, że trasa Palmyra – Dajr az-Zaur na przestrzeni wielu kilometrów znajduje się pod kontrolą ISIS.

Także tereny leżące na północ oraz na południe od As-Suhny znalazły się w rękach ISIS. Dżihadyści pochwalili się przy tym zdobyciem dwóch zestawów artyleryjskich na samochodach ciężarowych (na zdjęciach pod artykułem).

Popołudniu bojownicy co najmniej dwukrotnie atakowali szczyt górującego nad As-Suhną wzgórza Dżebel at-Tantur. Do wieczora udało im się zdobyć nie tylko owo wzgórze, ale i zablokować miasto ze wszystkich stron.

Na odcinku trasy As-Suhna – Dajr az-Zaur trwają walki koło wsi Kabadżeb i Asz-Szula. Obie strony twierdzą, że wioski te znajdują się w ich rękach, w rzeczywistości najpewniej znajdują się one na linii frontu.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!