Wiadomości

Od dziś czynne galerie handlowe i muzea, zniesione godziny dla seniorów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od poniedziałku 1 lutego otwarte są sklepy w galeriach handlowych, nie ma też już godzin dla seniorów. W palcówkach handlowych nadal obowiązuje limit osób, wymóg noszenia maseczek i zachowania dystansu w placówkach handlowych. Również od dziś mogą być otwarte dla publiczności muzea i galerie sztuki – przy zachowaniu reżimu sanitarnego – przypomina portal TVP Info.

Do 14 lutego przedłużone zostają dotychczasowe obostrzenia związane z epidemią; wyjątkiem będzie otwarcie instytucji kultury oraz centrów handlowych. Ponadto znikają godziny dla seniorów.

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w zw. z epidemią, dotychczasowe obostrzenia, jak zakaz działalności stacjonarnej restauracji, zamknięcie klubów nocnych, dyskotek, basenów, siłowni i klubów fitness zostają przedłużone do 14 lutego.

Usunięto natomiast ograniczenie działalności galerii i centrów handlowych, co oznacza, że otwarte będą mogły być tam wszystkie sklepy przy zachowaniu wytycznych sanitarnych takich, jak zachowanie odpowiedniej odległości i dezynfekcja rąk.

W galeriach obowiązują limity klientów. W tych o powierzchni do 100 mkw. jest to jedna osoba na 10 mkw., zaś w sklepach powyżej 100 mkw. powierzchni to jedna osoba na 15 mkw.

Otwarte mogą być również muzea oraz galerie i instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą. Od poniedziałku znikają godziny dla seniorów, co uzasadniono planowanym zaszczepieniem tej grupy wiekowej.

W dalszym ciągu ma być ograniczona działalność hotelarska. Rozszerzono jednak krąg osób, które będą mogły korzystać z hoteli m.in. o członków komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

Obecnie hotele są dostępne m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, działają też hotele pracownicze.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!