Wiadomości

Od 18 lat ukrywała się przed policją. W końcu ją dopadli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pińczowscy kryminalni zatrzymali wczoraj kobietę, która od 18 lat była poszukiwana przez organy ścigania aby przedstawić jej zarzuty dotyczące wyłudzeń pieniędzy z różnych banków i od osób fizycznych. 78-letnia dziś kobieta na własnej skórze doświadczyła nieuchronności odpowiedzialności karnej.

W 2004 r. Prokuratura Rejonowa w Pińczowie wydała postanowienie o przedstawieniu 60-letniej wówczas kobiecie, zarzutów oszustwa na szkodę osób fizycznych i oszustwa kredytowego w kilku bankach. Czynności tej nie można było jednak dokonać, ponieważ podejrzana unikała kontaktów z Policją i zaczęła się ukrywać. Mundurowi ustalili, że w tym celu opuściła kraj. Dlatego też w 2010 r. sąd postanowił o jej tymczasowym aresztowaniu.

Poszukiwania trwały długie 18-lat. W ostatnim czasie policjanci ustalili, że od pewnego czasu osoba, którą się interesują, przebywa na terenie gminy Busko-Zdrój. Wczoraj po upewnieniu się, że jest to prawda zatrzymali ją, dzięki czemu stara sprawa będzie mogła w końcu znaleźć swój finał. Chociaż musiało upłynąć tyle lat to jednak kobieta musi przyznać, że policjanci nigdy nie odpuszczają. Za przestępstwa, których się dopuściła grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pińczowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!