Wiadomości

Klaus Schwab i Mark Zuckerbeg połączą siły?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szefowa działu medialnego Światowego Forum Ekonomicznego Cathy Li zapowiedziała, że organizacja Klausa Schwaba włączy się projekt “Metaverse”.

Przedstawicielka organizacji określiła projekt “Metaverse” jako “najważniejszą na świecie inicjatywę na rzecz rozwoju”. Amerykański gigant cyfrowy Meta, chce przenieść znaczną część codziennych ludzkich czynności do wirtualnej rzeczywistości nazwanej “Metaverse”.

W ubiegłym tygodniu w szwajcarskim Davos odbyło się coroczne Światowe Forum Ekonomiczne. W debatach dotyczących wybranych najważniejszych światowych problemów, m.in. wojny na Ukrainie, “pandemii” COVID-19, zmian klimatu i kryzysów ekonomicznych wzięło udział blisko 2500 osób: wyselekcjonowanych polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców.

Jednym z efektów tegorocznego Forum jest inicjatywa “Definiowanie i budowanie Metaverse”. We współpracy z firmą Meta organizacja Klausa Schwaba będzie pracowała nad “praktycznymi strategiami tworzenia i zarządzania Metaverse” – zapowiedziała Cathy Li.

Li stwierdziła, że w intencji twórców, inicjatywa będzie “tak powszechna, że stanie się przedłużeniem rzeczywistości”. “Metaverse” ma dać odbiorcom możliwość organizacji wirtualnych spotkań z całą gamą doznań sensorycznych dzięki specjalnym goglom i systemowi stymulatorów. W tej wirtualnej rzeczywistości – jak chciałby założyciel Facebooka – będą odbywały się spotkania służbowe czy imprezy.

Słowa Cathy Li potwierdził prezes ds. globalnych spółki Meta – Nick Clegg (były wicepremier Wielkiej Brytanii). Oznajmił on, że Światowe Forum Ekonomiczne “będzie ogrywało rolę lidera” w stworzeniu i rozwijaniu “Metaverse”.

Meta ogłosiła, że w ramach realizacji projektu w przeciągu pięciu lat zatrudni 10 tys. osób, specjalistów od świata wirtualnego z krajów Unii Europejskiej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!