Wiadomości

Obwód Ługański: Rosjanie przeprowadzili nieudany szturm w kierunku Bobrowego i Ustyniwki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Siewierodoniecku wojska rosyjskie kontynuują natarcie, przeprowadziły nieudany szturm w kierunku miejscowości Bobrowe i Ustiniwka, w ciągu dnia 52 domy w obwodzie ługańskim zostały uszkodzone – poinformował szef Obwodowej Administracji Sierhij Hajdaj.

„Nasi żołnierze powstrzymują wroga, więc ten nadal niszczy infrastrukturę i przedsiębiorstwa Siewierodoniecka. Rosjanie robią wszystko, co możliwe, żeby później zadeklarować, iż nie ma możliwości odtworzenia. Od 8 lat nie zainwestowali ani grosza w odbudowę ługańskiego obwodu okupowanego w 2014 roku i nie zrobią tego teraz. Dlatego niszczą. Wczoraj rano kilka razy zaatakowali Zakłady “Azot”. Uderzyli w jeden z budynków administracyjnych i magazyn, w którym przechowywany był metanol” – poinformował Hajdaj.

Jak dodał, w isiczańsku uszkodzeniu uległ budynek szpitala miejskiego. “Nie potrzebują szkół, szpitali, fabryk i pracy. Niestety nie wszyscy to jeszcze zrozumieli. Rosjanie po prostu niszczą i plądrują nasz region. Ze złości, bo oni sami, siedząc na rurze gazowej, nie mają w domu prawie nic, co jest dla Ukraińca pospolite” – zauważył szef Obwodu Ługańskiego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!