Wiadomości

Środki odurzające zakopywali w ziemi – stołeczni policjanci zatrzymali 15 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zakrojona na szeroką skalę akcja stołecznych policjantów, którzy na zlecenie Prokuratury Krajowej w Warszawie przeprowadzili działania uderzające w osoby zajmujące się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających zakończyła się zatrzymaniem 15 osób i zabezpieczeniem różnego rodzaju narkotyków o czarnorynkowej wartości 110 tysięcy złotych. Sześciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, wobec kolejnych sześciu prokurator zastosował policyjny dozór. Dwóch zatrzymanych zostało zwolnionych po wpłaceniu poręczeń majątkowych.

Kilka dni temu policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji wspierani przez funkcjonariuszy z komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie, prowadzący wspólnie z Mazowieckim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przeprowadzili na terenie powiatu nowodworskiego akcję wymierzoną w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową.

W trakcie prowadzonych działań policjanci weszli na kilkanaście adresów, głównie w Nowym Dworze Mazowieckim i Zakroczymiu. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 15 osób w wieku 24-56 lat podejrzanych o handel i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Według policyjnych ustaleń miało to być 45 kilogramów amfetaminy, 59 kg marihuany, 69 kg mefedronu, kilogram kokainy, w sumie 174 kilogramy narkotyków oraz 450 sztuk tabletek extasy.

W trakcie przeszukań posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne narkotyki w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany o czarnorynkowej wartości 110 tysięcy złotych. W kilku przypadkach środki odurzające policjanci wykopywali ze skrytek, jakie podejrzani utworzyli w ziemi.

Ponadto policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne, kilkadziesiąt telefonów, przedmioty przypominające broń palną, a także dokumenty zarejestrowane jako utracone. Na poczet przyszłych kar natomiast zabezpieczono ponad 25 tysięcy złotych.

Prokurator prowadzący śledztwo w tej sprawie przedstawił podejrzanym zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz czerpania z tego korzyści majątkowych.

Decyzją sądu sześć osób, w tym jedna doprowadzona na przesłuchanie z aresztu śledczego, zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, kolejnych sześciu podejrzanych na polecenie prokuratora zostało objętych policyjnym dozorem. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe.

Podejrzanym może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tekst: Edyta Adamus
Film: mł. asp. Rafał Rutkowski
Foto: sierż. szt. Rafał Markiewicz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!