Wiadomości

W zlikwidowanej przez CBŚP i KAS fabryce wyprodukowano 8 milionów papierosów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozbita grupa, zatrzymane 6 osób, zlikwidowana fabryka, przejęte nowoczesne, wysokowydajne maszyny służące do produkcji papierosów, to efekt ostatnich działań CBŚP i KAS. Wydajność produkcyjna przejętej linii to około 3 tys. papierosów na minutę, a jej wartość szacowana jest na kwotę nawet 5 mln zł. W fabryce mogło zostać wyprodukowane 8 mln papierosów, które były przeznaczone głównie na rynek krajowy. Straty Skarbu Państwa w wyniku działalności gangu są szacowane na blisko 9 mln zł.

Policjanci Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, znajdującą się na terenie powiatu sztumskiego w województwie pomorskim. Wytwórnia wyrobów tytoniowych mieściła się w hali dawnego zakładu produkującego artykuły papiernicze.

Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób i zlikwidowali kompletną linię do produkcji nielegalnych papierosów, a także ich pakowania. Służby przejęły bardzo nowoczesne maszyny służące do wytwarzania nielegalnych wyrobów tytoniowych, których wydajność produkcyjną biegły ocenił na około 3 tysiące papierosów na minutę. Wartość całej linii produkcyjnej szacowana jest na kwotę nawet 5 milionów złotych. Podczas działań przejęto także gotowe papierosy oraz tytoń, jak również poligrafię wykorzystywaną w nielegalnej produkcji. Przejęte na miejscu papierosy były oznaczone symbolami towarowymi znanej zagranicznej marki tytoniowej.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w fabryce mogło zostać wyprodukowanych nawet 8 milionów papierosów, które były przeznaczone do wprowadzenia do obrotu głównie na rynek Polski. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa w wyniku działalności grupy to blisko 9 milionów złotych.

Osoby zatrzymane doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna zarzut kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły przestępstw karno-skarbowych. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Śledztwo przejęła do dalszego prowadzenia Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Zespół Prasowy CBŚP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!