Felietony

Obrzydliwy atak na okna życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Środowiska lewackie, antychrześcijańskie chętnie mówią o zagrożeniu nazizmem, wskazują jednak owe zagrożenia tam, gdzie tak naprawdę próżno byłoby ich szukać. Sami natomiast posługują się metodami i retoryką, jakby to właśnie na nazistach się wzorowali.

Atak na Kościół, na wartości chrześcijańskie oraz na więzy rodzinne prowadzony jest konsekwentnie i przy użyciu wszelkich dostępnych środków. Mamy więc do czynienia z nieustanną falą kłamstw, manipulacji, z agresją słowną i fizyczną. Na Zachodzie wielu ludzi udało się w ten sposób zaszczuć i boją się oni otwarcie mówić, co myślą. Wolą oni ustępować, odwracać głowę i udawać, że nie widzą tego, co się dzieje.

Niestety, w Polsce dzieje się to samo. Oto jeden z wielu przykładów – mamy tu przeróbkę zdjęcia Okna Życia znajdującego się w Radomiu przy ulicy Struga 31, gdzie hasło umieszczone na oknie zostało przerobione i zamiast „mamo-pozwól żyć”, na fotografii widnieje napis: „Okno życia – nie przyjmujemy noworodków z wadami genetycznymi!!!”

Przerażające jest to, że post ten udostępniło kilka tysięcy osób, co pokazuje, jak ogromne spustoszenia poczyniła antychrześcijańska propaganda w umysłach wielu ludzi.

„Człowiek, który dopuścił się manipulacji oraz środowisko, które ją promowało, przekroczyło wszelkie zasady wzajemnego szacunku i granice rozsądku. Są granice, których przekraczać nie należy i których przekraczać się nie godzi niezależnie od poglądów. Nie byłoby ludzi, którzy wyznają poglądy, gdyby ktoś, kiedyś, nie przekazał im życia i tego życia nie chronił” – tak do sprawy odniósł się dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

Jak napisał duchowny, Caritas „została powołana właśnie do tego, żeby pomagać ludziom potrzebującym pomocy niezależnie od ich kondycji życiowej, wyznania i wyznawanych idei”, a zapalanie w wigilię świecy Caritas oznacza o„toczenie opieką dzieci, szczególnie tych niepełnosprawnych i tych – jak to pisze autor manipulacji – z wadami genetycznymi”.

Ks. Marian Subocz dodał ponadto, że dzięki oknom życia w Polsce uratowano 92 niemowlęta. Zapewnił, że „nikt nigdy nie stawiał jakichkolwiek warunków dotyczących ich przyjmowania”. 

wk

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!