Felietony

O tym jak za sprawą krótkiego filmiku udaremniono w Polsce rewolucję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że mieliśmy do czynienia z próbą dokonania w Polsce przewrotu. Nic z niej nie wyszło, a ci, którzy się w to zaangażowali, zostali ośmieszeni. A wszystko przez krótki filmik. Czy został on nagrany przy użyciu telefonu komórkowego? Być może…

 

TVN przygotował, pełną mrożących krew w żyłach scen, “relację” z zamieszek. Platforma Obywatelska przygotowała spot, gdzie przedstawiono brutalną akcję policji. Starannie przygotowano grunt pod “spontaniczne” protesty – pod warszawski Majdan.

 

Możemy spodziewać się, jakby epatowano owymi mrożącymi krew w żyłach scenami, gdyby nie tenże filmik…

 

Bo oto do sieci wyciekł ów filmik, dzięki któremu wszyscy mogli zobaczyć, że to, co prezentowano w materiałach TVN-u i Platformy Obywatelskiej, było jedną wielką mistyfikacją. Zamiast więc fali oburzenia, którą miały one wywołać, mamy gigantyczną kompromitację rzekomych “obrońców demokracji”.

 

Nie udało się przenieść doświadczeń z Kijowa do Warszawy, jak tego chciał Michał Broniatowski, który – jako współtwórca ukraińskiego kanału informacyjnego Espreso TV – odegrał istotną rolę w czasie ukraińskiego Majdanu.

 

Wszystko wskazuje na to, że przewrót, którego siłą napędową były kontrolowane przez zagraniczne koncerny media oraz broniący swych przywilejów emerytalnych byli esbecy oraz członkowie ich rodzin, już się wypalił i nic z niego nie będzie. Ale co by było, gdyby nie ów krótki filmik?

 

Wojciech Kempa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!