Polska Wiadomości

Kamil Stoch drugi w Engelbergu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dzisiejszych zawodach o Puchar Świata w Skokach Narciarskich Kamil Stoch znów wywalczył podium – tym razem stanął na drugim jego stopniu…

W pierwszej serii Kamil Stoch uzyskał odległość 143.5 m – to nowy rekord obiektu – ale zachwiał się przy lądowaniu, przez co sędziowie odjęli mu nieco punktów. Chwilę później jeszcze dalej od Stocha – 144 m. – skoczył Słoweniec Domen Prevc. On też prowadził po pierwszej serii, drugi był Norweg Daniel Andre Tande (139 m), a trzeci Stoch.

Do drugiej serii zakwalifikowali się także Maciej Kot (ósmy – 137 m), Piotr Żyła (dwunasty – 137,5 m) i Dawid Kubacki (osiemnasty – 132 m)

W drugiej serii Kubacki skoczył na 134 m, co ostatecznie dało mu osiemnaste miejsce, a Piotr Żyła – 135,5 m i miejsce dziewiąte. Niestety, nie wyszedł drugi skok Maciejowi Kotowi, który uzyskał odległość 131,5 m i w efekcie spadł na piętnaste miejsce.

Nie zawiódł natomiast Kamil Stoch, który poszybował na odległość 141,5 m i w ten sposób zapewnił sobie miejsce na podium – pytaniem był jedynie kolor medalu.

Daniel Andre Tande skoczył 144.5 metra, ale nie ustał skoku i spadł na dziesiąte miejsce. Natomiast 141.5 metra Domena Prevca z obniżonego rozbiegu dało mu wygraną. Stoch zajął ostatecznie drugie miejsce.