Wiadomości

O. Gużyński ma się udać do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów o. Paweł Kozacki podjął decyzję o ukaraniu o. Pawła Gużyńskiego OP za jego wypowiedź, w której domagał się dymisji metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Zakonnik ma udać się do klasztoru kontemplacyjnego na trzytygodniową pokutę.

„Proponuję, abyśmy od jutra zaczęli wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o „tęczowej zarazie” – napisał na swoim profilu facebookowym o. Gużyński.

Nie była to jedyna bulwersująca i gorsząca wiernych wypowiedź o. Gużyńskiego. W tej sytuacji o. Paweł Kozacki OP zadecydował o ukaraniu o. Gużyńskiego – w ramach pokuty musi udać się na trzy tygodnie do zakonu kontemplacyjnego. Wydał też w tej sprawie stosowne oświadczenie, które zamieszczone zostało na stronie internetowej zakonu:

W związku z działalnością i wypowiedziami medialnymi ojca Pawła Gużyńskiego informuję, że podjąłem decyzję, by udał się on do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę. Mam nadzieję, że rekolekcje te pozwolą mu odnaleźć właściwy dla osoby duchownej sposób wypowiadania się w sprawach wiary i moralności oraz prowadzenia sporów ideowych. Proszę o uszanowanie tego czasu ciszy, który ma być wypełniony modlitwą.

Jednocześnie oświadczam, że ostatnie wypowiedzi ojca Pawła były jego osobistą inicjatywą. Jako dominikanie we wszystkich naszych działaniach chcemy pozostać wierni dwóm zasadom jednocześnie: bronić potrzebujących oraz czynić to w jedności z Kościołem.

/wpolityce.pl, info.dominikanie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!