Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził przywiązanego do łańcucha 22 latka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci w trakcie nocnego patrolowania ulicy na jednym z głogowskich osiedli zatrzymali mężczyznę, który prowadził przywiązanego do łańcucha 22 latka. Mężczyzna tłumaczył się, że został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać sprawcę przy sobie. Policjanci ujawnili przy nich także narkotyki.

Policjanci z Wydziału Prewencji pełniąc nocną służbę zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie dwóch mężczyzn. Jeden z nich to 22 latek, który siedział na ziemi. Obok niego stał pobudzony 33 letni mężczyzna, który zachowywał się dość dziwnie. W ręku trzymał linkę alpinistyczną, do której przypiął 22 latka, a na jego szyi założył łańcuch spięty kłódką. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że wcześniej został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać oszusta, aby mu nie uciekł.

22 latek nie stawiał oporu ani nie wołał o pomoc. Twierdził, że mimo nie skrępowanych rąk i działania wbrew jego woli nie wyrywał się i wykonywał wszystkie polecenia 33 latka wierząc, że sytuacja zaraz się uspokoi. Cała sprawa związana jest z wynajęciem mieszkania, za które 33 latek wpłacił już zaliczkę, a kluczy do domu jednak nie otrzymał. Policjanci przy zatrzymanych ujawnili również narkotyki.

Mężczyzna odpowie z art. 189 par. 1 KK i 191 par. 1 KK. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi zaś z mężczyzn odpowie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!