Wiadomości

Nowy regulamin Facebooka: „Cenzura bez białych rękawiczek”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od października na Facebooku zacznie obowiązywać nowy regulamin. Zgodnie z nim serwis społecznościowy będzie mógł usunąć każdy materiał, który uzna za problematyczny.

Zgodnie z nowymi zasadami Facebook będzie mógł np. usunąć dowolny post lub ograniczyć dostęp do niego, jeśli uzna, że zawarte w nim treści narażają serwis na skutki prawne lub regulacyjne.

Publikujący na łamach portalu Antyweb Dawid Pacholczyk ocenia, że regulamin w tej postaci to „już cenzura bez białych rękawiczek”.

„Dana treść nie musi łamać prawa czy być nieodpowiednia (np. mowa nienawiści), wystarczy, że Facebook stwierdzi, że naraża FIRMĘ na problemy prawne i »puf«, post czy usługa magicznie znikają” – zauważa publicysta.

Punkt regulaminu, o którym informuje Antyweb, brzmi następująco: „Możemy również usuwać i ograniczać dostęp do treści, usług oraz informacji, jeżeli uznamy, że takie działanie jest uzasadnione i potrzebne w celu uniknięcia lub ograniczenia niekorzystnych prawnie i regulacyjne działań skierowanych przeciw Facebookowi”.

/ANTYWEB.PL, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!