Wiadomości

Nowoczesna chce referendum w sprawie odwołania prezydenta Wrocławia, którego… popierała w wyborach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tadeusz Grabarek, szef dolnośląskich struktur Nowoczesnej, zdradził w rozmowie z „Super Expressem”, że jego ugrupowanie zamierza odwołać w referendum prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej we Wrocławiu odwołano jej przewodniczącego, Jarosława Charłampowicza z PO. Wniosek w tej sprawie złożyli przedstawiciele Nowoczesnej. Poparły go 22 osoby ze wszystkich klubów. Przeciwko było 15 radnych.

Tadeusz Grabarek mówi o sporym sukcesie podkreślając, że jego ugrupowanie „nie ma zamiaru się zatrzymywać”. – Idziemy dalej. Jesteśmy pewni swego, obóz prezydenta Jacka Sutryka i Grzegorza Schetyny ma teraz mniejszość w radzie – powiedział samorządowiec w rozmowie z „Super Expressem”.

Dodał, że Nowoczesna planuje odwołać w referendum prezydenta miasta Jacka Sutryka. – Wiem, że jak dotąd w Polsce takie inicjatywy rzadko kończą się powodzeniem. Ale tym razem będzie inaczej. Wygramy! Bo ja zawsze wygrywam – stwierdził Grabarek w rozmowie z „SE”.

Pytany, czy w przypadku powodzenia referendum i odwołania Sutryka wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia przyznał, że poważnie bierze to pod uwagę. „SE” przypomina, że aby referendum było ważne, frekwencja musi przekroczyć 50 proc.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!