Wiadomości

26 procent dorosłych Amerykanów nie zamierza się szczepić

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

26 procent dorosłych Amerykanów nie zamierza się szczepić – wynika z sondażu stacji CNN oraz ośrodka badań SSRS. W pełni zaszczepionych jest do piątku już ponad 100 milionów obywateli USA.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych wykonano blisko 240 milionów zastrzyków. Ponad 100 milionów Amerykanów jest już w pełni zaszczepionych jednym z trzech dopuszczonych do stosowania preparatów (Pfizer, Moderna, Johnson&Johnson).

Spośród tych dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze żadnej dawki, większość nie ma zamiaru tego uczynić – wynika z sondażu CNN. To dokładnie 26 procent dorosłej populacji USA. Odsetek ten nie zmienił się od poprzedniego takiego badania w marcu.

16 procent dorosłych Amerykanów deklaruje natomiast, że jeszcze nie otrzymało zastrzyku, ale zamierza po niego się udać.

Z badania wynika, że wielu sceptyków szczepień to Republikanie. 44 procent wyborców tej partii deklaruje, że nie chce przyjąć zastrzyku przeciwko Covid-19. Takie stanowisko podziela 28 procent wyborców niezależnych oraz 8 procent Demokratów.

Sondaż wykazuje podziały w kwestii tego, czy szczepionka powinna być obowiązkowa do wykonywania niektórych czynności.

Większość (72 procent) Amerykanów jest przeciwna, by była ona konieczna do zakupów w sklepach spożywczych. 52 procent nie popiera także wymogu szczepienia dla pracowników wracających do biur. Opinia publiczna jest po równo podzielona przy ocenie tego, czy zobowiązani do zastrzyków powinni być uczniowie.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!