Wiadomości

Jan Pospieszalski poinformował o decyzji dot. programu “Warto rozmawiać”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Telewizja publiczna jest telewizją publiczną i uważam, że powinno być w niej miejsce dla takiej wrażliwości jak nasza i wasza. Stąd nieustanny nacisk i presja na to, abyśmy wrócili na antenę ma sens” – podkreślił w specjalnym nagraniu Jan Pospieszalski, autor programu „Warto rozmawiać”.

Pospieszalski w opublikowaniu nagraniu poinformował, że zapadła decyzja o powrocie programu na antenę Telewizji Polskiej. Kiedy to nastąpi?

– W tych dniach, kiedy jesteśmy wszyscy poza anteną Telewizji Polskiej, ujawniła się jedna niesamowita rzecz. Okazuje się, że redakcja „Warto rozmawiać”, to nie tylko my, ale to również wy. Dlatego że nadsyłacie nam taką niesamowitą ilość rożnych faktów, opowieści, informacji o tym, co dzieje się w Polsce. My oczywiście korzystamy z tego, to jest gigantyczny potencjał, wielki kapitał. Za to Wam bardzo serdecznie dziękujemy. W tych mailach, w tych tweetach jest też często pytanie: czy wrócimy na antenę, czy otwieramy kanał na YouTube, czy otwieramy alternatywny środek przekazu? Uważam, że nie. Telewizja publiczna jest telewizją publiczną i uważam, że powinno być w niej miejsce dla takiej wrażliwości jak nasza i wasza. Stąd nieustanny nacisk i presja na to, abyśmy wrócili na antenę ma sens – mówił Jan Pospieszalski.

– I mam uwaga dobrą wiadomość: to również dzięki wam, dzięki waszej huraganowej odpowiedzi, być może również to wpłynęło, a wręcz jestem przekonany, że to miało ogromny wpływ na decyzję, że wracamy. Decyzje są podjęte, że wracamy na antenę. Kiedy? Dokładnie trudno mi odpowiedzieć. Być może nastąpi to jeszcze w maju. Zapowiadamy też i liczymy na to, że Telewizja Polska dotrzyma słowa i po wakacjach będzie jakieś nowe otwarcie, odświeżenie formuły programu na co już teraz trzeba się nastawić — zakończył Pospieszalski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!