Kultura Świat Wiadomości

Film Marvels skończył się katastrofą. Czarna reżyserka oskarżyła o niepowodzenie “rasistów” i “homofobów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Murzyńska reżyserka “Marvels”, Nia DaCosta, podzieliła się swoją opinią, że krytycy skręcającego w skrajnie lewicową ideologię Woke Marvela są “brutalni, rasistowscy, seksistowscy i homofobscy”. To jej odpowiedź na zarzuty, że film, który nakręciła jest słaby i głupi.

Reżyserka filmu “Marvels” oskarżyła za swoje niepowodzenia “rasistów” i “homofobów”. DaCosta podzieliła się swoimi przemyśleniami podczas wywiadu z Angelique Jackson z pisma “Variety”. Ta zapytała o przyczyny kiepskiego wyniku jej filmu oraz fali krytyki, która na nią spadła.

DaCosta miała gotową odpowiedź: -Są to grupy naprawdę zjadliwe, brutalne i rasistowskie, a także seksistowskie, homofobiczne i wszystkie te okropne rzeczy. I wybieram stronę światła. To część “fandomu”, która najbardziej mnie pociąga.

YouTuber Ryan Kinel zareagował na zniesławienie DaCosty, mówiąc: -W dużej mierze ci fani to ludzie, którzy mają uzasadnioną krytykę dotyczącą kierunku, w jakim MCU zmierzało przez ostatnie kilka lat. To właśnie widzieliśmy.  Z kolei co do samego poziomu odpowiedzi na krytykę ze strony widzów stwierdził: -Dokładnie to robią za każdym razem.

Dodał też, wprost odnosząc się do reżyserki: -Możesz więc w dalszym ciągu udawać cnotę wobec ludzi, którzy krytycznie odnoszą się do Twojego filmu, za pomocą modnych, politycznie poprawnych hasełek, które w ogólnym rozrachunku nic już nie znaczą. Rzeczywistość jest taka, że ludzie już to przejrzeli i przestają się na to łapać.

Film DaCosty skończył się z najgorszym weekendem otwarcia w historii Marvel Cinematic Universe (MCU). Film zarobił w USA zaledwie 46,1 miliona dolarów. W piątek 10 listopada br. film zarobił 21,6 miliona dolarów. Dochód brutto w sobotę spadł do 15,2 mln dolarów, co oznacza spadek o 29%. W niedzielę spadł o kolejne 39% do 9,2 miliona dolarów.

Film nie zrobił furory także poza USA, przynosząc jedynie 62,8 miliona dolarów na całym świecie podczas globalnego weekendu otwarcia. Łącznie zatem przyniósł zaledwie 108,9 miliona dolarów.

NASZ KOMENTARZ: Być może wyzywanie osób, które były kiedyś fanami Marvela, nie jest dobrą długoterminową strategią marketingową. Podobnie jak nachalne promowanie w filmach sodomii i wokeizmu. No ale co my tam możemy wiedzieć…

Polecamy również: Laura Lipińska ujawniła prawdę o sodomickich targach dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!