Europa Polska Wiadomości

Norwegia grozi polskim gminom odebraniem pieniędzy z Funduszu Norweskiego za wspieranie tradycyjnej rodziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl rząd w Oslo zamierza pozbawić pieniędzy z Funduszy Norweskich polskie gminy, które przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodziny, zakładające m.in. blokowanie propagandy lobby LGBT w szkołach i innych placówkach publicznych.

Fundusze Norweskie, to pieniądze, które Norwegia, Liechtenstein oraz Islandia wpłacają na rzecz krajów Unii Europejskiej w zamian za swobodny dostęp do ich rynków. W praktyce dystrybucją tych środków zajmują się organizacje o profilu lewicowo-liberalnym, m.in. Fundacja Batorego założona przez miliardera George’a Sorosa.

Pretekstem do pozbawienia pieniędzy niektóre polskie gminy jest opowiedzenie się przez nie za naturalnymi prawami rodziny, w tym rodzicielską autonomią w wychowywaniu potomstwa według wyznawanych przez siebie wartości.

Za sprawą lewicowych aktywistów i polityków w świat idzie przekaz, że polskie samorządy ustanawiają obszary, w których osoby wykazujące zaburzenia tożsamości płciowej są traktowane wrogo.

Jak napisał portal wp.pl, norweskie Ministerstwo Spraw zagranicznych poinformowało, iż „gminy, które wprowadziły tzw. strefy wolne od LGBT, stracą potężne środki z Funduszy Norweskich”.

„Takie deklaracje nie są zgodne z wartościami, na których opiera się europejska współpraca” – przekazał resort.

W latach 2014-2021 zaplanowana była w ramach Funduszy łączna kwota bliska 3 miliardom euro.

Jak pisze portal, była minister, obecna poseł Anniken Huitfeldt „zwróciła uwagę norweskiemu resortowi dyplomacji na kwestię uchwał przyjętych przez polskie gminy w sprawie tzw. stref wolnych od LGBT. Poselska interpelacja doczekała się formalnej odpowiedzi i została ujawniona na stronach norweskiego parlamentu w połowie września”.

„Takie deklaracje nie są zgodne z wartościami, na których opiera się europejska współpraca. Istnieją również przesłanki do stwierdzenia, że naruszają Europejską Konwencję Praw Człowieka. Osoby LGBT mają prawo do takiej samej ochrony przed naruszaniem ich praw i wolności osobistych, jak wszyscy inni obywatele Europy” – odpowiedziała Eriksen Soereide, minister spraw zagranicznych Królestwa Norwegii.

„Jeśli okaże się, że projekty nie przestrzegają zasad i zawartych umów, mogą zostać wstrzymane, a finansowanie wycofane” – dodała szefowa dyplomacji.

„Kraśnik i gminy z podobnymi deklaracjami nie otrzymały wsparcia projektowego w bieżącym okresie finansowania i nie otrzymają takiego wsparcia, dopóki te deklaracją pozostają w mocy. Dotyczy to również wszystkich instytucji kontrolowanych przez władze miejskie” – zagroziła Soereide.

Przykładowo, niemal 30-tysięczna gmina Kraśnik starała się o kwoty od 3 do 10 mln euro.

– Chcę postawić sprawę jasno: strefy wolne od LGBT to strefy wolne od wartości humanistycznych. Nie ma dla nich miejsca w naszej UE – mówiła niedawno przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, wybrana m.in. dzięki głosom europarlamentarzystów PiS. Niemka zapowiedziała przedstawienie w listopadzie strategii na rzecz „osób LGBT”.

Czysty szantaż.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!