Polska Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w warszawskim Marszu dla Życia i Rodziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal dorzeczy.pl prezydent Andrzej Duda dołączył w niedzielę do Marszu dla Życia i Rodziny, który w południe wyruszył z Placu Zamkowego w Warszawie. Hasło towarzyszące wydarzeniu to słowa “Wspólnie brońmy rodziny!”.

Jak podkreślają organizatorzy, marsz jest odpowiedzią na nasilające się ataki lewicowych środowisk, a także aktywistów LGBT, którzy poprzez swoje prowokacje i działalność naruszają podstawowe wartości i zasady obowiązujące w naszym społeczeństwie. Nie brakuje rodzin z dziećmi, w marszu idą setki osób, którym przyświecają wspólne wartości.

– Tak jak w latach ubiegłych chcemy stawiać na promocję rodziny jako wspaniałej wartości, na której oparty jest nasz ład cywilizacyjny, która jest elementem naszego naturalnego porządku. Chcemy również afirmować małżeństwo oraz domagać się zwiększenia prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Zresztą w komisjach sejmowych znajduje się projekt „Zatrzymaj Aborcję”, którego przyjęcie oznaczałoby zlikwidowanie tzw. przesłanki eugenicznej i statystycznie uratowanie blisko 1000 istnień ludzkich rocznie – wskazuje prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Marsz rozpoczął się o godz. 12:00 na Placu Zamkowym. Finał Marszu zaplanowano przed kościołem pw. Świętego Krzyża, gdzie o 13:00 sprawowana będzie Msza święta dla uczestników wydarzenia.

Miła odmiana.

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!