Polska Wiadomości

Rolnicy postanowili napisać petycję do Andrzeja Dudy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal nczas.com sieci pojawiła się petycja do Prezydenta Andrzeja Dudy, by ten zawetował ustawę antyhodowlaną przyjętą przez Sejm w tym tygodniu. – Prezydencie powiedz stop „piątce przeciw rolnikom” – czytamy na stronie 5przeciwrolnikom.pl.

W tym tygodniu mimo sprzeciwu Konfederacji i części posłów PSL, sejmowa większość PiS-PO-Lewica przegłosowała tzw. piątkę dla zwierząt, która uderza w polskie rolnictwo i była procedowana w skandalicznym trybie.

„Piątka dla zwierząt” to pięć zasad, które Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić do ustawodawstwa, by chronić zwierzęta. Przepisy są bardzo kontrowersyjne.

Pierwsze jest „humanitarne traktowanie zwierząt” a w nim: „zakaz hodowli zwierząt futerkowych” i „ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych”.

Pierwszego przepisu nie da się wprowadzić szybko i bezboleśnie bez skazywania hodowców na bezrobocie. Drugi jest natomiast bardzo kontrowersyjny, bo to nic innego jak zabezpieczenie praw żydów i muzułmanów i postawienie ich ponad innymi obywatelami Polski.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!