Wiadomości

Nitras: „Z radością przyjmiemy pieniądze Sorosa”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na przełomie sierpnia i września Rafał Trzaskowski organizuje drugą edycję Campusu Polska Przyszłości. Choć nie wiadomo, kto finansował ubiegłoroczne wydarzenie, poseł PO Sławomir Nitras nie kryje, że pieniądze pochodzą także z zagranicy. Zadeklarował też, że jeśli fundusze chciałby zapewnić miliarder George Soros, to „z wielką radością przyjmą te pieniądze”.

Tegoroczna edycja Campusu Polska Przyszłości – kilkudniowego spotkania młodzieży organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego – będzie miała miejsce w Olsztynie między 26 sierpnia a 1 września – ogłosił prezydent Warszawy we wtorek. W czwartek na antenie Polsat News zapytano o kwestie finansowe Sławomira Nitrasa, który wspiera Rafała Trzaskowskiego w organizacji Campusu. Zapewnił, że wydarzenie nie jest finansowe z publicznych pieniędzy, a pieniądze „znajdują” wśród polskich i zagranicznych fundacji zgodnie z prawem.

Jak dodał, fundacja George’a Sorosa nie jest wśród donatorów, ale „jeśli będzie chciała ich wesprzeć, to z wielką radością przyjmą te pieniądze”. – To człowiek, który zrobił dla demokracji na świecie, wbrew temu aparatowi hejtu, więcej niż wielu innych – mówił o Sorosu.

/Polsat News, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!