Wiadomości

Nitras odpowie za zaatakowanie działacza pro-life?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja regulaminowa Sejmu pozytywnie zaopiniowała wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Sławomira Nitrasa. Chodzi o sprawę zaatakowania działacza pro-life podczas pikiety w Warszawie. Szczeciński parlamentarzysta miał go wyzywać i naruszyć nietykalność cielesną – informuje Telewizja Republika.

Do zdarzenia doszło 22 listopada ub.r. w centrum Warszawy, podczas pikiety antyaborcyjnej organizowanej przez Fundację PRO – Prawo do Życia. Sławomir Nitras miał zwyzywać jednego z wolontariuszy fundacji, nazywając go gnojkiem, durniem i gówniarzem. Jak twierdzi mec. Bartosz Lewandowski z Instytutu „Ordo Iuris”, poseł także popychał i uderzał wolontariusza fundacji.

– Oceniliśmy, że zachowanie posła wypełnia znamiona czynu zabronionego – mówi Lewandowski.

Mecenas Lewandowski wyjaśnia, o jakie przestępstwa oskarżany jest poseł Nitras.

– Poseł popełnił dwa czyny, które są zarzucane w akcie oskarżenia. Pierwszy polega na znieważeniu innej osoby, a zatem chodzi o czyn z artykułu 216. paragrafu 1 Kodeksu karnego i drugi czyn z artykułu 217, tzn. naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby, czyli szturchanie, uderzanie i popychanie – wymienia Lewandowski.

Dlatego Instytut „Ordo Iuris” skierował akt oskarżenia do sądu przeciwko Nitrasowi. Jednocześnie instytut złożył wniosek o zgodę Sejmu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej. W czwartek sejmowa komisja regulaminowa pozytywnie zaopiniowała wniosek.

– Prawdopodobnie na następnym posiedzeniu plenarnym Sejmu wniosek ten zostanie poddany pod głosowanie na obradach plenarnych – mówi poseł Włodzimierz Bernacki, przewodniczący komisji regulaminowej.

Po uchyleniu immunitetu przez Sejm posła Nitrasa czeka proces karny. Za zarzucane czyny grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. To niejedyne problemy posła Nitrasa…

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!