Europa Wiadomości

Nigel Farage ma zamiar dopilnować Brexitu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl wartykule na łamach „The Daily Telegraph” Nigel Farage zapowiedział, że „wraca na szlak”, aby przeprowadzić kampanię przeciwko planom premier odnośnie własnej wersji przeprowadzenia Brexitu.

Napisał, że dołącza do pro-Brexitowej grupy Leave Means Leave (Wyjście oznacza wyjście) i będzie uczestniczyć w jej publicznych imprezach organizowanych na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Deklaracja byłego lidera UKIP następuje po serii rezygnacji w gabinecie May w zeszłym miesiącu na tle strategii ws. Brexitu premier. Odeszli przede wszystkim David Davis i Boris Johnson.Davis zrezygnował z funkcji ministra ds. Brexitu mówiąc, że nie zgadza się z propozycjami May, a były minister spraw zagranicznych – Johnson oskarżył premier, iż realizuje ona „pół-Brexit”.

Farage przyznał, że „wiele osób” zatrzymywało go na ulicy, by zapytać, kiedy „wróci”.

– Teraz macie odpowiedź: wróciłem – stwierdził.

– Widzę, że jesienią odbędzie się wielka kampania – dodał w wywiadzie udzielonym Sky News. – Postarają się zawiesić Artykuł 50, aby opóźnić dzień, w którym powinniśmy odejść. Nadszedł czas, abyśmy odpowiedzieli ciosem za cios. Zapewniam was, że 17,4 mln ludzi nie jest głupcami, nie są idiotami. Oni wiedzieli, na co głosują. Mają już dość rozmawiania z politykami, liderami wielkiego biznesu, z mediami. Nadszedł czas, abyśmy znowu mieli głos i to właśnie zamierza zrobić ta kampania.

I co Wy na to? Czy mu się uda? Piszcie w komentarzach.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!