Wiadomości

Niepokojąca wypowiedź Pieskowa: “Takie opcje są rozważane nie przez Kreml”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jaka może być odpowiedź Rosji na przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO? Tajemniczy komentarz w tej sprawie przedstawił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o wstąpienie do NATO w maju. Była to reakcja na rosyjską inwazję na Ukrainę. Podczas ostatniego szczytu NATO w Madrycie państwa członkowskie oficjalnie wyraziły zgodę na przyjęcie Finlandii i Szwecji do Sojuszu.

We wtorek ministrowie spraw zagranicznych obu krajów nordyckich, Pekka Haavisto i Ann Linde, oraz wysłannicy innych państw członkowskich Sojuszu podpisali protokoły o przystąpieniu Finlandii i Szwecji do NATO. Nowe kraje będą mogły oficjalnie wejść do paktu po ratyfikacji odpowiednich dokumentów przez wszystkich członków Sojuszu.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow pytany przez dziennikarzy, czy Moskwa rozważa reakcję na ewentualne rozmieszczenie bazy NATO w Finlandii, blisko granicy z Rosja, odpowiedział, że “takie opcje są rozważane nie przez Kreml, ale przez Ministerstwo Obrony”. – Są niezbędne plany, trwają starania o zapewnienie naszego bezpieczeństwa – podkreślił Pieskow, nie podając jednak więcej szczegółów.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!