Wiadomości

​RMF: Bez nowelizacji ustawy wiatrakowej nie będzie wypłaty z KPO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja Europejska przypomina Polsce, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to nie wszystko. “Bez nowelizacji ustawy wiatrakowej nie będzie możliwa pierwsza płatność” – powiedział dziennikarce RMF w Brukseli wysoki rangą urzędnik Komisji Europejskiej.

Sejm uchwalił dziś nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Przepisy mają wypełnić kluczowy „kamień milowy” dla odblokowania przez Komisję Europejską środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

Jak twierdzi RMF, przyjęcie tej ustawy nie oznacza, że kasa z KPO popłynie do Polski, jako że kolejnym z “ważnych kamieni milowych”, których spełnienie jest konieczne do pierwszej wypłaty środków z KPO, ma być nowelizacja ustawy wiatrakowej. Nieoficjalnie dziennikarka RMF FM miała usłyszeć w polskich źródłach dyplomatycznych, że nie poddano jej pod głosowanie na tym posiedzeniu Sejmu, “gdyż dwie kontrowersyjne ustawy wywołałyby zbyt wiele emocji”.

Jednak opóźnienie wypłaty z powodu ustawy wiatrakowej w momencie, gdy kwestie praworządności zostałyby rozwiązane, byłoby sporą kompromitacją. – Mamy świadomość, że trzeba procedować ustawę wiatrakową – miał ponoć powiedzieć dyplomata z Warszawy, ne podając jednak kalendarza jej przyjmowania.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!