Wiadomości

Czterej “windykatorzy” w rękach policji. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek 6 stycznia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o pobitym 24 – letnim mężczyźnie na ulicy Kwiatowej w Kępnie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci.

Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, iż około godziny 21:00 w rejonie ulicy Kwiatowej w Kępnie, nieznana grupa osób, zwabiła 24 – letniego mieszkańca Kępna w celu wymuszenia na nim przemocą i groźbami zwrotu należytej wierzytelności finansowej. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do szeroko zakrojonych działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. W sobotę 7 stycznia br. w godzinach popołudniowych

funkcjonariusze Wydziału Prewencji ustalili i dokonali zatrzymania pierwszego ze sprawców, okazał się nim być 22 – letni mieszkaniec gminy Bralin. Następnie w toku dalszych wykonywanych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili i dokonali zatrzymania trzech mężczyzn, mieszkańców Kępna w wieku 34,38 i 22 lat którzy brali udział w tym zdarzeniu. Ze względu na charakter przestępstwa w zatrzymaniach brali udział policjanci Grupy Realizacyjnej.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności poprzez stosowanie przemocy i gróźb karalnych. Trzech z mężczyzn dodatkowo usłyszało zarzut pobicia. Podczas zakrojonych na szeroką skalę działań policji u dwóch mężczyzn podczas przeszukania miejsc zamieszkania znaleziono narkotyki. Sprawą pod nadzorem prokuratora zajmują się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i nie wykluczone są kolejne zatrzymania osób zajmujących się podobnym procederem, ponieważ sprawa jest rozwojowa i wielowątkowa.

/KPP Kępno/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!