Polska Wiadomości

Na czeskiej granicy zatrzymano dwa pojazdy przewożące opakowania żelu antybakteryjnego i termometry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na polsko-czeskiej granicy dwa transporty z towarami wymagającymi zezwolenia na wywóz w czasie pandemii – poinformowała Izba Skarbowa w Opolu. Obydwa transporty zostały w kraju.

W ostatnich dniach marca funkcjonariusze KAS zatrzymali dwa pojazdy ciężarowe, które przewoziły 3 tys. opakowań żelu antybakteryjnego do rąk oraz 6 tys. termometrów elektronicznych.

– W okresie epidemii koronawirusa, zamiar wywozu lub zbycia tego typu towarów poza terytorium kraju wymaga posiadania odpowiednich dokumentów i pozwoleń. Ponieważ przewożący żel antybakteryjny nie poinformował właściwego wojewody o planowanym wywozie, funkcjonariusze KAS zatrzymali towar. Z kolei wywóz termometrów jest możliwy tylko po zgłoszeniu do Generalnego Inspektora Farmaceutycznego na 30 dni przed planowanym transportem. Podobnie i w tym przypadku, niezgłoszenie wywozu do GIF i brak odpowiedniej dokumentacji spowodowało zatrzymanie ładunku i zawrócenie go na terytorium Polski – wyjaśniła rzecznik IAS w Opolu Agnieszka, Jóźwin-Dalecka.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że przedsiębiorcy planujący wywóz za granicę produktów leczniczych i wyrobów medycznych, powinni zapoznać się z obowiązującymi regulacjami krajowymi i unijnymi w tym zakresie. Aktualne zasady obrotu międzynarodowego niektórymi lekami i wyrobami medycznymi są dostępne na stronie internetowej poświęconej tematyce koronawirusa.

Trudne czasy wymagają zdecydowanych rozwiązań…

Źródło: regiony.tvp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!