Wiadomości

Niemiecki poseł został oskarżony o korupcję przy zakupie maseczek ochronnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dw.com niemiecki parlamentarzysta obozu rządzącego podejrzany jest o korupcję. Prokuratura podejrzewa go o płatną protekcję producenta maseczek.

Śledczy przeszukali biura wiceprzewodniczącego klubu poselskiego CDU/CSU w Bundestagu Georga Nüssleina (CSU). Prokuratorzy zabezpieczyli dowody w sprawie w 13 nieruchomościach w Niemczech i Liechtensteinie – podała prokuratura generalna w Monachium. Istnieje wstępne podejrzenie o przekupstwo i korupcję osób sprawujących funkcje polityczne. Chodzi o zakup maseczek ochronnych. Śledztwo prowadzone jest przeciwko dwóm podejrzanym.

Według dziennikarzy stacji RTL i n-tv Nüsslein jest oskarżony o to, że w zamian za prowizję pośredniczył w kontaktach producenta maseczek z rządem federalnym i rządem kraju związkowego Bawarii. Nie zapłacił podatków od tej prowizji. RTL informuje o obrotach na poziomie 600.000 euro.

Wcześniej Bundestag jednogłośnie uchylił immunitet posła, co umożliwiło przeprowadzenie rewizji.

Nüsslein jest ekspertem CSU ds. zdrowia, ale odpowiada również za ochronę klimatu. W Bundestagu zasiada od 2002 roku i reprezentuje okręg wyborczy Neu-Ulm. W 2014 roku został także zastępcą przewodniczącego klubu parlamentarnego CDU/CSU. Za swoje dotychczasowe zaangażowanie polityczne i społeczne został odznaczony Federalnym Krzyżem Zasługi.

Co wy na to?

Źródło: dw.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!