Felietony

Niemiecka polityk chce masowych przymusowych przesiedleń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ska Keller, niemiecka współprzewodnicząca grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim i polityk niemieckiej partii Związek 90/Zieloni, zaproponowała, by w Europie Wschodniej przymusowo osiedlać większe społeczności uchodźców – donosi portal niezalezna.pl. Chodzi na przykład o całe wioski z Syrii!

Keller oświadczyła, że Europejczycy „ze Wschodu” powinni zostać zmuszeni do przyjmowania uchodźców – i to całych społeczności. W wywiadzie dla „Neue Osnabrücker Zeitung” niemiecka Zielona zaproponowała m.in., by na Łotwie osiedlić… całe syryjskie wioski.

Zdaniem Keller bowiem jest to jedyny sposób, aby skłonić uchodźców, by jechali do kraju, w którym nie ma ich rodaków. Twierdzi ona, że skoro Syryjczycy nie chcą np. osiedlać się na Łotwie indywidualnie, to trzeba przesiedlić ich wraz z całą społecznością – czyli właśnie np. z całą wioską.

Ska Keller podkreśliła też, że sprzeciw Czech i innych państw wobec przyjęcia uchodźców „gwałci prawo unijne”. Opowiedziała się też za „wspólnym europejskim systemem dotyczącym azylantów”.

Dodajmy tylko, że Niemcy mają na tym polu spore doświadczenie. Ska Keller najwyraźniej chciałaby nawiązać do tej tradycji, której symbolem stały się wysiedlenia Zamojszczyzny – tam przesiedlenia również realizowane były całymi wioskami…

/niezalezna.pl, wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!