Polska Wiadomości

Niemiecka organizacja chce zablokować rozwój Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Organizacja „Czas na Odrę” przedstawia się jako  międzynarodowe partnerstwo trzech koalicji organizacji społeczeństwa obywatelskiego, które działają dla ochrony rzek i dąży do ustanowienia “stałej ochrony Odry i jej zlewni dla obywateli Czech, Niemiec, Polski i całej Europy”. W rzeczywistości struktura ta stoi za dbaniem o niemieckie interesy gospodarcze.

Niemiecka organizacja „Czas na Odrę” żąda od polskich władz utworzenia Parku Narodowego Dolnej Odry, żeby wstrzymać rozwój żeglugi w Świnoujściu. Nowa minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska wyszła naprzeciw niemieckim oczekiwaniom. Zapowiedziała powstanie nowych parków narodowych i powiększanie obecnych, co ma być „priorytetem resortu”.

Na te słowa entuzjastycznie zareagowała organizacja “Czas na Odrę”, która działa w Polsce m.in. dzięki środkom z niemieckiego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów Atomowych. Domena organizacji została zarejestrowana w 2022 roku w Niemczech.

Niemcy od dłuższego czasu sprzeciwiają się budowy portu w Świnoujściu, który byłby konkurencyjny dla portu kontenerowego w Hamburgu. W sierpniu 2022 roku ministerstwo środowiska Niemiec zwróciło się o wstrzymanie robót, zaś w listopadzie Brandenburgia skierowała pozew do Sądu Administracyjnego w Warszawie. Działaniom państwa niemieckiego towarzyszy regularna akcja propagandowa grup ekologicznych finansowanych z niemieckich pieniędzy.

Terminal kontenerowy w Świnoujściu ma przejąć funkcje obecnego portu wewnętrznego. Będzie ulokowany w porcie zewnętrznym i ma być w stanie przyjmować największe statki kontenerowe pływające na Bałtyku. Planowana infrastruktura ma umożliwiać jednoczesną obsługę dwóch dużych jednostek oceanicznych (do 400 metrów) i kilku mniejszych – zwraca uwagę Portal Morski. Projekt przewiduje, że port i tereny składowania kontenerów mają znaleźć się na pirsie. Ładunki mają wyruszyć w głąb kraju nowymi drogami dojazdowymi, koleją, a także żeglugą śródlądową.

Internauci zwracają uwagę, że stowarzyszenie w przeszłości prowadziło akcję propagandową wymierzoną w budowę zbiorników retencyjnych w Wielkopolsce służących do chłodzenia reaktorów atomowych.

NASZ KOMENTARZ: Niemieckie działania są do bólu przewidywalne: 1. Opłacać antypolskie organizacje, mafie i prowokatorów, w celu strajkowania przeciwko naszym inwestycjom. 2. Gdy nie dojdą do skutku  i kraj nie będzie się należycie rozwijał, śmiać się z “polnische virtschaft”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!