Wiadomości

Niemcy udostępnili polskim śledczym materiały dotyczące ubiegłorocznego zamachu w Berlinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Kto pomagał Anisowi Amriemu w zamachu terrorystycznym w grudniu ubiegłego roku w Berlinie? To postarają się ustalić polscy śledczy – poinformowała prokurator Aldona Lema z wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Niemiecka prokuratura udostępniła właśnie polskim śledczym materiały w sprawie zamachu terrorystycznego, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w Berlinie.

Polska prokuratura zleciła wykonanie pierwszych czynności Centralnemu Biuru Śledczemu Policji w sprawie zamachu terrorystycznego tego samego dnia, kiedy go dokonano – 19 grudnia ubiegłego roku. Nasi śledczy dwukrotnie występowali o udostępnienie przez Niemców materiałów. Wreszcie strona niemiecka udostępniła polskiej prokuraturze wszystkie materiały.

– Prokurator przeprowadził czynności, przejrzał ponad 100 segregatorów akt postępowania niemieckiego. Wytypował określoną liczbę czynności dowodowych, z którymi się zapoznał – wyjaśnia prokurator Aldona Lema.

Prokuratura niemiecka zakończyła już czynności związane z udziałem Anisa Amriego w zamachu. Strona polska nie podjęła jeszcze takiej decyzji.

– Mamy podstawy, by sądzić, że nie było to działanie w pojedynkę. Dodatkowo mogę powiedzieć, że przedmiotem postępowania i aktualnymi czynnościami w śledztwie polskim jest ustalenie osób, które udzielały pomocy Anisowi Amriemu – mówi Lema.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!