Kobieta skazana na więzienie za krytykę gwałcicieli
Świat Wiadomości

Niemcy: kobieta skazana za obrażenie imigranckiego gangu gwałcicieli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemcy: kobieta skazana za obrażenie imigranckiego gangu gwałcicieli

20-letnia kobieta z Hamburga w Niemczech została skazana na karę pozbawienia wolności po tym, jak wygłosiła „nienawistne” uwagi pod adresem jednego z nachodźców, który był zamieszany w zbiorowy gwałt na dziecku. Absurdu wyrokowi dodaje fakt, że skazana dostała trzy razy wyższy wyrok niż gwałciciele.

Do omawianego ataku doszło cztery lata temu. Dokonała go grupa migrantów o arabskim pochodzeniu na 14-letniej dziewczynce w hamburskim Stadtpark w nocy. Mężczyźni na zmianę gwałcili dziewczynę, a także okradli ją z portfela i telefonu komórkowego. W końcu dziecku udało się wyrwać i uciec, choć gwałciciele ścigali ją. W końcu dziewczyna natknęła się na ludzi, którzy rozpoznali jej traumatyczny stan i natychmiast wezwali policję.

Początkowo oskarżono łącznie 11 mężczyzn. Wśród nich było żadnego pochodzenia niemieckiego. Pomimo dowodów z badań DNA i analizy filmów nakręconych przez samych oskarżonych, ośmiu z dziewięciu skazanych mężczyzn wyszło na wolność z warunkowym zawieszeniem i w ogóle nie spędziło czasu w więzieniu. Dziewiąty został skazany na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Sprawa wywołała oburzenie w Niemczech, zarówno ze względu na brutalność samego gwałtu, jak i łagodne wyroki wydane gwałcicielom. Niedawno tożsamość i numer telefonu jednego z mężczyzn zostały zidentyfikowane przez anonimowych detektywów, a następnie rozpowszechnione publicznie za pomocą aplikacji Snapchat.

Rozwścieczona wiadomością o sprawie, pewna kobieta z Hamburga wysłała wiadomość na ten numer przez WhatsApp, nazywając nachodźcę „niehonorowym gwałcicielem-świnią” i „obrzydliwym poronieniem”. Dodała: „Czy nie wstydzisz się, gdy patrzysz w lustro?”

Wówczas gwałciciel zgłosił kobietę policji za wysyłanie obraźliwych wiadomości.

Kobieta została skazana  na weekend więzienia za swoje uwagi — co oznacza, że spędzi w więzieniu więcej czasu niż 8 z 9 gwałcicieli.

Jednak, jak podaje gazeta Hamburger Abendblatt, ta kobieta nie jest jedyną osobą, która może zostać skazana za znieważenie gwałcicieli. Władze Hamburga prowadzą dochodzenia w sprawie aż 140 osób oskarżonych o przestępstwa związane z wygłaszaniem „zniewag, gróźb lub innych szkód” wobec gangu.

Zobacz też: Wściekli na wyniki wyborów nachodźcy, niszczą Francję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!