Świat Wiadomości

Globalista Klaus Schwab oskarżony o rasizm i molestowanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos oskarżyli jego założyciela, Klausa Schwaba o dyskryminację i molestowanie kobiet oraz rasizm – podał w swoim artykule The Wall Street Journal.

Globalista Klaus Schwab oskarżony o rasizm i molestowanie. Z artykułu WSJ wynika, że ​​podczas swojej długiej kadencji Schwab dopuścił do wytworzenia się atmosfery toksycznej dla kobiet i osób kolorowych. Co najmniej sześć pracownic zostało zwolnionych w czasie ciąży lub po powrocie z urlopu rodzicielskiego. W raporcie dodano, że inne kobiety wspomniały o molestowaniu seksualnym ze strony menedżerów wyższego szczebla, w tym samego Schwaba.

Z raportu wynika, że ​​skargi wewnętrzne złożono także po tym, jak czarnoskórzy pracownicy zostali bez wykluczeni z forum lub pozbawieni możliwości awansu.

“WSJ” opisał też, że niemiecki ekonomista stosował ageism, czyli dyskryminację ze względu na wiek. Niedawno Schwab miał zdecydował, że musi odmłodzić personel forum. W efekcie nakazał zwolnienie grupy pracowników w wieku powyżej 50 lat.

Dziennikarze podali, że gdy szef Światowego Forum Ekonomicznego dowiedział się, że trwają prace nad demaskującym go tekstem, próbował wywrzeć presję na redakcję, aby ta nie publikowała artykułu. 21 maja portal informacyjny Semafor podał, że Schwab ma opuścić stanowisko, które piastował od założenia forum w 1971 roku i zostać “przewodniczącym niewykonawczym”, kimś w rodzaju patrona honorowego.

Coroczne Światowe Forum Ekonomiczne, którego gospodarzem jest szwajcarskie miasto Davos, przyciąga wybitne osobistości z globalistycznych środowisk biznesowych, politycznych i akademickich z całego świata. Zjeżdżają się tam, aby dyskutować o rzekomo najpilniejszych kwestiach światowej polityki i gospodarki. W praktyce plonami debat są coraz bardziej zamordystyczne pomysły, wymierzone w ludność świata.

Polecamy również: Dania nałożyła podatek klimatyczny na krowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!