Europa Wiadomości

Niemcy blokują nachodźcom możliwość przelewów do krajów pochodzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemcy ukrócają proceder przesyłania przez nachodźców pieniędzy do krajów swojego pochodzenia. Premier Hesji Borris Rhein uważa, że to ważny krok w kierunku zmniejszenia zachęt do nielegalnej imigracji do Niemiec.

Niemcy blokują nachodźcom możliwość przelewów do krajów pochodzenia. Premierzy krajów związkowych i kanclerz Niemiec Olaf Scholz (SPD) uzgodnili w listopadzie 2023 roku, że osoby ubiegające się o azyl powinny w przyszłości otrzymywać przynajmniej część swoich świadczeń w formie środków na specjalnej karcie płatniczej, z której nie będzie można wykonywać przelewów zagranicznych. Premier Hesji Borris Rhein poinformował w środę, że konkretna decyzja w tej sprawie została podjęta przez wszystkie kraje związkowe.

-W przyszłości osoby uprawnione do świadczeń powinny otrzymywać część swoich świadczeń w formie kredytu na karcie zamiast płatności gotówkowej. Każdy land sam zdecyduje o ilości gotówki i innych dodatkowych funkcjach – oświadczył Borris Rhein. Polityk uważa, że to ważny krok w kierunku zmniejszenia zachęt do nielegalnej imigracji do Niemiec. Jak dodał, zapobiegając możliwości transferu pieniędzy ze wsparcia państwa do krajów pochodzenia, można zwalczać przestępstwa związane z przemytem

Kart płatniczych dla imigrantów będzie można używać we wszystkich branżach, ale nie za granicą. Nie przewiduje się też przelewów z karty na kartę i innych przelewów w Niemczech i za granicą.

Dane niemieckiego MSW wskazują, że pod koniec grudnia było niemal ćwierć miliona ludzi objętych obowiązkiem wyjazdu za granicę, dokładnie 242 642 osób. Prawie 200 tysięcy z nich posiadało jednak zezwolenie na tolerowany pobyt w Niemczech, więc ich deportacja była zawieszona z różnych powodów, m.in. sytuacji bezpieczeństwa w kraju pochodzenia, dzieci posiadających pozwolenie na pobyt, rozpoczętej nauka zawodu, choroby, czy też braku paszportu lub dokumentu podróży.

Karta ma zostać wprowadzona w całych Niemczech do lipca br.

NASZ KOMENTARZ: Bez wątpienia wielu przeciwników imigracji ucieszy się z wprowadzenie w/w kart płatniczych, lecz niosą one za sobą poważne zagrożenie. W przyszłości bowiem podobne rozwiązania mogą zostać wprowadzone dla całej populacji lub tylko jej “niepokornej” części, w związku z czym będzie można płacić tylko za takie usługi i przelewać pieniądze tylko tam, gdzie zgodę wyrażą miłościwie nam panujące władze. Innymi słowy, taka karta płatnicza może być nową formą opaski na ręce w getcie/tatuażu z numerem w obozie koncentracyjnym.

Polecamy również: AstraZeneca przyznaje, że jej “szczepionki” wywołują zakrzepicę i zgony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!