Wiadomości

Niemcy: afgański uchodźca próbował utopić w lodowatej wodzie swoją dziewczynę i omal sam nie utonął

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka gazeta „Die Welt” donosi, że 19-letni afgański uchodźca próbował utopić swoją dziewczynę podczas kłótni, jaka między nimi wynikła.

Według gazety, Afgańczyk wrzucił dziewczynę do do lodowatej wody berlińskiej rzeki Havel i wielokrotnie próbował wepchnąć ją pod wodę. Jako że ta nie tonęła, wciąż utrzymując się przy życiu, w końcu sam wskoczył do wody, po czym dalej próbował ją zatopić. Dziewczyna miała jednak szczęście i zdołała odpłynąć od napastnika, a następnie wspięła się po drabince, wychodząc z lodowatej rzeki. Za to spore problemy miał Afgańczyk, który – jak się okazało – nie umiał pływać, Nałykał się sporych ilości wody i sam omal nie utonął.

Dziewczyna została zabrana do szpitala z hipotermią. Jej chłopak musiał być reanimowany, po czym też został zabrany do szpitala. Jak oświadczyła policja, przeciwko niemu prowadzone jest dochodzenie pod kątem usiłowania zabójstwa. Afgańczyk przybył do Niemiec w 2015 roku.

„Widziałem, jak przemoczona, przerażona dziewczyna zabierana była do karetki. Jakąś minutę później wybuchło zamieszanie wśród ratowników. Wrócili do wody i zaczęli szukać jej chłopaka …. Potem przybyła łódź policji wodnej i wyciągnęła go z wody” – opowiadał pracownik stacji benzynowej, który był świadkiem akcji ratunkowej.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!