Europa Wiadomości

Francja: Burmistrzowie 7 miast zjednoczyli się przeciwko masowej imigracji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Burmistrzowie 7 dużych francuskich miast, reprezentujący blisko 2 mln osób, podpisali się pod otwartym listem z błaganiem o ratunek przed “społeczną katastrofą” wywołaną olbrzymią liczbą imigrantów.
Lokalni włodarze z Nantes, Lille, Bordeaux, Grenoble, Rennes, Toulouse i Strasbourga skierowali list do rządu w Paryżu. Liczą, że centralna władza uwolni ich od “napięć społecznych” wywołanych tłumami przybyszy zza granicy poszukujących nowego domu.

Burmistrzowie wyjaśniają w swoim apelu, że w ostatnim czasie ich miasta stanęły przed olbrzymim napływem azylantów, i kilkunastoma tysiącami nowych przybywających w każdym kolejnym miesiącu – zauważa “Daily Mail”.

Domagają się “solidarności wobec kryzysu społecznego nieznanych dotąd proporcji”. Przekonują, że ich miasta są najbardziej narażone na zalew azylantów. – Są pierwsze na froncie – pada wojenne porównanie.

Wykorzenianie tych tysięcy ludzi to dramat społeczny i zdrowotny, którego nie możemy być dalej sprawcami. Integracja uchodźców i tych, którzy pomimo nieprzyznania azylu nadal pozostają na terytorium Francji pozostaje poważnym problemem dla całego kraju – stwierdzają.

Fala imigrantów nadwyręża działanie systemu pomocy społecznej. Generuje olbrzymie koszty zarówno dla mieszkalnictwa socjalnego jak i funduszy oferujących zapomogi. – Dowodów nie brakuje. Są na naszych ulicach, w naszych domach i schroniskach. Trzeba działać – wołają autorzy listu.

Urzędnicy domagają się stworzenia między francuskimi miastami “sieci solidarnej wymiany pomocy”. Także nowego sposobu “radzenia sobie” z kolejnymi przybywającymi do kraju. Pierwszą zauważalną reakcją na apel był komunikat MSW. Ogłaszono plan przesiedlenia uchodźców do 20 tys. domów do końca 2018 roku. Ma on być “zbalansowany” i opierać się na współpracy z sektorem prywatnym i publicznym.
Źródło: o2.pl
""

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!