Wiadomości

Nielegalny hazard – policjanci zatrzymali 5 osób, przejęli automaty o wartości 684 tys. złotych i gotówkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działania otwockich policjantów na co dzień zajmujących się problematyką nieletnich doprowadziły do ustalenia lokalu na terenie gminy Wiązowna, gdzie prowadzono nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze ujawnili tam 71 automatów, które zostały zajęte i przekazane do magazynu likwidacyjnego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz gotówkę w kwocie 13 tys. złotych. Na miejscu zatrzymano 5 osób w wieku 30-38 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

W zeszłym tygodniu, policjanci ogniwa do spraw nieletnich i patologii sprawdzili budynek znajdujący się na terenie gminy Wiązowna. Od jakiegoś czasu był on w zainteresowaniu otwockich funkcjonariuszy. W środku lokalu zastali 5 osób w wieku 30-38 lat, którzy stali się bardzo nerwowi oraz ujawnili automaty do gier hazardowych. Na miejsce natychmiast wezwali wsparcie kolegów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i korupcji.

W toku czynności procesowych otwoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 71 sztuk maszyn, rejestratory i gotówkę pochodzącą z tego nielegalnego procederu w kwocie bliskiej 13 tys. złotych. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły nielegalny charakter 57 automatów o wartości 684 tys. złotych, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych trafiły do depozytu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Cała piątka zatrzymanych osób już usłyszała zarzuty. W tej sprawie toczy się postępowanie karno-skarbowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

/KPP Otwock/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!