Wiadomości

Szkocja wstrzymuje przenosiny “transseksualnych więźniów” do kobiecych oddziałów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd Szkocji ogłosił w niedzielę, że wstrzymuje wszelkie przenosiny “transseksualnych więźniów” do kobiecych oddziałów więzień, zarządzając pilny przegląd wytycznych w sprawie miejsc ich osadzania.

Decyzja szkockiego rządu to pokłosie nagłośnienia dwóch przypadków przeniesienia “transseksualnych więźniów” z historią przemocy seksualnej wobec kobiet do cel dla kobiet. Chodzi między innymi o “31-letnią Islę Bryson”, czyli Adama Grahama, skazanego (już jako ona) za zgwałcenie kobiet, co miało miejsce w 2016 i 2019 r. Teraz trafił/a do kobiecego więzienia, mimo że proces zmiany płci rozpoczął/ęła już po aresztowaniu i jeszcze go nie zakończył/a, a twierdzenia o jej (jego?) odczuwanej od dawna transseksualności podważa jej (jego?) żona. Ostatecznie po fali oburzenia w czwartek Bryson został/a przeniesiony/a do męskiego więzienia.

Z kolei dziennik „Daily Record” ujawnił w sobotę, że szkocka służba więzienna SPS niedawno zaaprobowała przeniesienie na kobiecy oddział “31-letniej Tiffany Scott”, czyli Andrew Burnsa, który nękał/a 13-letnią dziewczynkę, a już w więzieniu dokonywał/a napaści na strażniczki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!