Wiadomości

Nielegalni migranci wpław sforsowali Bug, ale wpadli w ręce Straży Granicznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na granicy zielonej zatrzymali trzech nielegalnych migrantów, obywateli Turcji oraz Albanii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Ich celem był jeden z krajów Europy Zachodniej.

W rejonie granicy państwa patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Zbereżu zatrzymał dwóch obywateli Turcji, którzy po przepłynięciu Bugu kierowali się w głąb kraju. Imigranci nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy i legalnego pobytu na terytorium RP. Mężczyźni zeznali, że chcieli dostać się do jednego z krajów Europy Zachodniej. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych zatrzymani zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Horodle w pobliżu Bugu zatrzymali obywatela Albanii, który również nielegalnie przekroczył granicę polsko-ukraińską, przepływając Bug. Podczas dalszych czynności w pobliżu Horodła zatrzymano dwie kolejne osoby – obywateli Albanii i Wielkiej Brytanii, których zadaniem było odebranie nielegalnego migranta i przetransportowanie go w głąb Europy.

Obywatel Albanii przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy państwa i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a następnie został przekazany ukraińskim służbom granicznym. Mężczyźni, którzy mieli odebrać nielegalnego imigranta, usłyszeli natomiast zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i poddali się dobrowolnie odpowiedzialności karnej w wymiarze: 4 miesięcy pozbawiania wolności w zamieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!