Wiadomości

Nielegalni imigranci będą mogli liczyć na spore pieniądze od niemieckiego rządu w zamian za opuszczenie Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Federalne ministerstwo spraw wewnętrznych zamierza płacić dodatkową premię imigrantom, którzy dobrowolnie wyjadą z Niemiec. Dotyczy to wszystkich, zaklasyfikowanych do deportacji, którym odmówiono azylu – informuje „Bild am Sonntag”.

Obecnie w Niemczech przebywa ponad 115 tys. imigrantów bez prawa pobytu, którym odmówiono azylu. Od 2015 roku z tej grupy wyjechało tylko 19 tys. osób.

MSW aby zachęcić do dobrowolnego wyjazdu imigrantów z nakazem deportacji, uruchomiło program „Twój kraj. Twoja przyszłość. Teraz”. Każdy imigrant, który dobrowolnie zdecyduje się na powrót, otrzyma od państwa dodatkową jednorazową premię w wysokości 1000 euro, maksimum do 3000 euro na rodzinę. 

Jak twierdzi „Bild am Sonntag” pieniądze te mają być przeznaczone na zagospodarowanie w przyszłym mieszkaniu. Ponadto już na miejscu będzie otrzymywał dodatek do czynszu przez 12 miesięcy.

Projekt ma zacząć obowiązywać od zaraz do 28 lutego 2018 roku. Według wprowadzonych wcześniej przepisów każdy imigrant bez prawa do azylu, który ukończył 12 lat, wyjeżdżając do kraju pochodzenia otrzymuje od państwa 1200 euro. 

Każdy, kto zgodzi się na przyjęcie dodatkowej premii musi podpisać dokument, że rezygnuje z podejmowania dalszych kroków prawnych w sprawie ewentualnego zaskarżenia decyzji administracyjnej o odmowie azylu.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!