Wiadomości

Niejawne dokumenty w prywatnym biurze Bidena. Pojawiły się nowe informacje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W biurze prezydenta USA Joe Bidena znaleziono kolejne pakiety dokumentów niejawnych. Sprawę bada amerykański Departament Sprawiedliwości.

Na początku bieżącego tygodnia światowe media obiegła informacja, że Departament Sprawiedliwości USA bada pakiet tajnych dokumentów znalezionych w waszyngtońskim think tanku powiązanym z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem.

Doradca amerykańskiego przywódcy Richard Sauber powiedział, że “niewielka liczba tajnych dokumentów” została znaleziona, gdy osobiści prawnicy Bidena opuścili biura Penn Biden Center w Waszyngtonie. Tam prezydent USA korzystał z powierzchni biurowej po odejściu z funkcji wiceprezydenta kraju w 2017 roku i na krótko przed rozpoczęciem przygotowań do kampanii prezydenckiej w 2019 i 2020 roku.

Według doniesień amerykańskich mediów, teczka z tajnymi dokumentami znajdowała się w pudełku z innymi, jawnymi dokumentami. Treść i stopień ich tajności nie zostały ujawnione. Poinformowano zaś, że nie ma w nich na przykład wiadomości na temat broni jądrowej, natomiast akta mogły dotyczyć między innymi Ukrainy, Iranu i Wielkiej Brytanii.

Biały Dom zawiadomił Archiwum Narodowe Stanów Zjednoczonych o znalezionych dokumentach, ponieważ zgodnie z prawem, wszystkie tego typu akta powinny zostać tam przekazane. Następnie Archiwa Narodowe zgłosiły sprawę do Departamentu Sprawiedliwości USA.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!