Wiadomości

Niedzielski: Czwarta fala rozwija się zgodnie z przewidywaniami ekspertów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzisiaj przekroczyliśmy barierę czwartej fali – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 1234 nowe zakażenia, zmarły 22 osoby z COVID=19.

Niedzielski pytany w Radiu Plus o liczbę nowych zakażeń koronawirusem, przekazał, że “w środę po raz pierwszy przekroczymy barierę czwartej fali zakażeń”.

– Jest to wyraźny skok z tygodnia na tydzień. Dynamika wzrostu w ostatnim czasie jest troszkę mniejsza niż dwa tygodnie temu. W zasadzie tego należało się spodziewać – ocenił Niedzielski. Według niego czwarta fala rozwija się zgodnie z przewidywaniami ekspertów.

– Według tej prognozy, która wskazywała, że pod koniec września będziemy mieli 1000 zakażeń, to prognoza na październik mówiła o tym, że mniej więcej na koniec października będzie to około 5 tysięcy zakażeń dziennie. Te liczby jeszcze nie są z mojego punktu widzenia takimi poziomami zagrożenia dla zdrowia publicznego i też dla wydolności systemu opieki zdrowotnej, żeby podejmować jakieś drastyczne decyzje – mówił Niedzielski.

– Rzeczywiście monitorujemy dokładnie jak wygląda sytuacja na poziomie powiatów w tej chwili. Mamy takie trzy powiaty, które już powinny być w strefie żółtej. To są powiaty zlokalizowane w województwie lubelskim, ale naprawdę trzy powiaty na ponad 380 w całej Polsce to jeszcze nie jest argument za tym, żeby podejmować drastyczne decyzje – dodawał.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!