Wiadomości

Francja stawia tamę migrantom z krajów Maghrebu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuski rząd zaostrza politykę wizową. Liczba wydawanych dokumentów zezwalających na przekroczenie francuskiej granicy lub pobyt na terenie państwa dla obywateli Algierii i Maroka ma spaść o połowę. Zmniejszona ma być także liczba wiz dla Tunezyjczyków.

Rzecznik rządu Gabriel Attal poinformował, że prezydent Francji Emmanuel Macron zwrócił się już do służb konsularnych o wydanie maksymalnie 31 500 wiz w najbliższych sześciu miesiącach. Znacznie zredukowana ma zostać bowiem również liczba wiz dla obywateli Tunezji – o 30 proc. w porównaniu z rokiem 2020.

Decyzja została podjęta w związku z trudnościami, jakie Francja miała z egzekwowaniem powrotu do swoich krajów osób podlegających obowiązkowi opuszczenia jej terytorium.

Z 7731 orzeczeń sądowych o powrocie obywateli Algierii do ich kraju, wydanych w okresie od stycznia do lipca 2021 r., skutecznie wyegzekwowano jedynie 22. Z kolei 3301 obywateli Maroka otrzymało obowiązek opuszczenia terytorium, a jedynie 80 zostało faktycznie wydalonych z Francji. 3424 obywateli Tunezji otrzymało obowiązek opuszczenia Francji, a wyjechało jedynie 131.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!