Wiadomości

Kraków: Nieruchomości za łapówki. Dwie osoby zatrzymane przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne dwie osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z korupcyjnym procederem związanym z przetargami na najem i sprzedaż nieruchomości w Krakowie. Status podejrzanych w sprawie ma już 29 osób.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA w Krakowie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie postępowanie dotyczące powoływania się na wpływy w administracji samorządowej. Badany jest także wątek korupcyjnego procederu pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości położonych w atrakcyjnych częściach Krakowa. Do zdarzeń dochodziło w latach 2015-2017.

W oparciu o zgromadzone w sprawie materiały dowodowe funkcjonariusze CBA zatrzymali w Krakowie i Opolu kolejne dwie osoby pośredniczące w załatwieniu spraw dotyczących wynajmu lokali użytkowych należących do zasobu Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Chodzi o lokale znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Krakowa. Obie zatrzymane osoby usłyszą zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

W tej sprawie status podejrzanych uzyskało już 29 osób.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!