Wiadomości

Nie żyje Ryszard Kotys, któremu sławę przyniosła rola Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Popularny aktor Ryszard Kotys nie żyje. Wśród widzów zasłynął przede wszystkim za sprawą roli Mariana Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”. Artysta miał 88 lat. Zmarł po ciężkiej chorobie – informuje polsatnews.pl.

Prócz swojej czołowej roli Ryszard Kotys występował także na deskach teatru i na wielkim ekranie. W ciągu 65 lat kariery zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych – wylicza polsatnews.pl.

Talent w jego przypadku łączył się z solidnym wykształceniem. Był absolwentem Państwowe Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie, którą ukończył w 1953 roku.

Występował m.in. w obrazach najwybitniejszych polskich reżyserów: Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza czy Agnieszki Holland, a także w dwóch częściach filmu „Vabank” Juliusza Machulskiego.

Największą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu „Świat według Kiepskich”, gdzie występował od 1999 roku, tworząc kultową postać Mariana Paździocha. Występował tam u boku Andrzeja Grabowskiego, Marzeny Kipiel-Sztuki czy Dariusza Gnatowskiego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!